Vanasõiduk

Vanasõiduk on teaduse või tehnika arengut kajastav, ajaloolis-kultuurilise väärtusega, kollektsionääridele või muuseumidele huvi pakkuv sõiduk, mille valmistamisest on möödunud vähemalt 35 aastat ja mis on vanasõidukiks tunnustatud.

Vanasõidukiks tunnustamine on vanasõidukina registreeritava sõiduki tehnoseisundile ja originaalsusele kehtestatud nõuetele vastavuse kontrollimine. Seda teevad vähemalt viie vanasõidukiklubi volitatud ja Transpordiameti tunnustatud kaks asjatundjat, kes väljastavad vanasõidukiks tunnustamise akti. 

Vanasõiduki tunnustamisel väljastatakse nõuetele vastava vanasõiduki kohta vanasõidukiks tunnustamise akt, mille teine eksemplar edastatakse akti koostajate poolt Transpordiametile.

Akti kehtivusaeg on 12 aastat, hilisem vanasõidukiks tunnustamise akt muudab kehtetuks varasemalt väljastatud aktid.

Vanasõiduki registreerimistunnistus väljastatakse kehtivusega 12 aastat vanasõidukiks tunnustamise päevast arvates.

Transpordiameti ja Eesti Vanatehnika Klubide Liidu poolt tunnustatud vanasõiduki asjatundjad:

Nimi Peamine piirkond Telefon E-mail Peamine valdkond
1 Urmas Teearu Harjumaa 5 087 150 urmas.teearu@mail.ee mootorrattad
2 Märt Karu Harjumaa 56 684 440 vanakaru@unic-moto.ee mootorrattad
3 Tony Laan Harjumaa 53 424 905 tony.laan@yahoo.com mootorrattad
4 Heikki Perli Harjumaa 5 016 583 ekspertheikki@gmail.com autod
5 Tõnis-Jaak Pappel Harjumaa 56 477 141 tonispappel@gmail.com autod
6 Aleksander Muhu Harjumaa 5 182 344 aleksander.muhu@gmail.com autod
7 Tiit Talts Pärnumaa 5 213 692 tiit.talts@gmail.com autod
8 Väino Karu Pärnumaa 5 084 742 karutransiit@gmail.com autod
9 Raivo Raju Jõgevamaa 5 246 891 raivoraju@gmail.com autod, mootorrattad
10 Heino Jaanus Tartumaa 5 074 690 heinojaanus@gmail.com autod, bussid
11 Meelis Juursoo Tartumaa, Võrumaa 5 072 278 ranger1943@hot.ee sõiduautod
12 Raivo Ojaveer Võrumaa 5 282 250 raivo19@hot.ee autod
13 Vello Vilu Rakvere 55 585 956 vilukas@hot.ee mootorrattad, sõiduautod
14 Tõnu Piibur Harjumaa 5 116 265 tonu.piibur@mail.ee autod, mootorrattad, bussid
15 Tarmo Riisenberg Lõuna-Eesti 5 109 124 rederev@online.ee mootorrattad
16 Aivo Kossal Lääne- Virumaa, Harjumaa 5 040 473 aivo@akauto.ee autod
17 Martin Muhu Harjumaa 5 141 352 info@customizer.ee autod
18 Siim Sadrak Harjumaa 53 817 751 silmaring11@gmail.com autod
19 Jaan Sild Tartumaa 5 056 985 jaansild@hot.ee mootorrattad
20 Anti Seli Tartumaa 5 017 007 anti@rondam.ee autod
21 Margus Siilbek Põlvamaa 53 411 042 margus444@gmail.com autod, mootorrattad
22 Andrei Lossev Ida-Virumaa 58 089 948 losev58@yandex.ru mootorrattad
23 Anatoli Lavrentjev Ida-Virumaa 5 517 984 lavrentii_69@mail.ru NSVL
mootorrattad
24 Reigo Vilu Põhja-Eesti 5038205 reigo.vilu@mail.ee mootorrattad
25 Avo Kompus Harjumaa 5050598 elekter.kose@gmail.com mootorrattad
26 Vello Närep Harjumaa 56674017 veneraud@gmail.com mootorrattad
27 Anatoli Metus Harjumaa 56602201 kuldnokk@gmail.com mootorrattad
28 Aivar Tõrva Tartumaa 5106419 aivar.torva@gmail.com autod
29 Toomas Kriisa Tartumaa, Harjumaa 5049175 toomas@hiteh.ee autod
30 Peep Binsol Harjumaa 5241978 nuga@bmwclassic.ee autod
31 Sander Kipper Võrumaa 5096885 sander.kipper@mail.ee autod

Viimati uuendatud 09.06.2021