KKK – kuidas toimib uus reisiplaneerija

08.07.2020 | 09:34

Uudis

Miks otsustati uuele reisiplaneerijale üle minna?

Vanad rakendused peatus.ee ja m.peatus.ee oli ajale jalgu jäänud. Rakendustes esinesid vead ja tagasiside näitas, et kasutajatel ei olnud mugav seda kasutada. Rakenduse keerulise ülesehituse tõttu ei olnud mõistlik seda ka parandada ega arendada. Samas oli vaja toimivat reisiplaneerijat, sest peatus.ee kasutajate arv kasvab pidevalt.

Kas reisiplaneerijat arendatakse edasi?

Reisiplaneerijat arendatakse pidevalt. Tegeleme praegu tagasiside kogumisega ja esmaste probleemide lahendamisega.

Miks on uus reisiplaneerija parem kui varem?

  • Uut portaali saab kasutada nii arvutis kui telefonis – lehe paigutus muutub vastavalt kasutatava seadme ekraani suurusele.
  • Vanas portaalis sai reisi planeerida ainult kindlate peatuste vahel, ent uues saab reisi kavandada asukohtade vahel ja portaal pakub mõistlikumaid ümberistumistega reise.
  • varem oli kasutuses kolm lehekülge: www.peatus.ee, Tartu linnaliinide leht tartu.peatus.ee ja mobiilivaade m.peatus.ee. Nüüd koondub kogu info ühte portaali https://peatus.ee/.
  • Kaardirakendust kasutades on võimalik kergesti leida peatusest väljuvate liinide info klikkides valitud peatuse mummule.

Kuidas planeerida reisi peatus.ee lehel?

Kui olete oma arvutis või nutitelefonis lubanud asukoha tuvastuse, saate parimate liikumisvõimaluste leidmiseks kasutada oma asukohta. Aken "Lähedal" näitab järgmisi väljumisi teile kõige lähedamal asuvatest peatustest.

Teekonda otsides sisestage alg- ja sihtpunkt, milleks võib olla nii asukoht, aadress kui peatus. Asukoht ja aadress on tähistatud asukoha ikooniga, peatused on tähistatud peatuse sildi ehk lipukese ikooniga.

Tehes otsingut asukoha või aadresside vahel algavad ja lõppevad pakutud teekonnad alati kõndimisega algpunktist alg-peatusesse ja lõpp-peatusest sihtpunkti.

Täpse teekonna ja väljumiste kellaaegade info saamiseks tuleb pakutud teekond noolest avada.

Kuidas otsida kindla liini sõiduplaani?

Otsingu reale saab sisestada liini numbri ja valida pakutud variantidest sobiv. Peale seda avanev vaade kuvab liinil olevad peatused ja järgmised väljumised. Valida saab ka vaate "Sõiduplaan", kust leiab terve päeva väljumised.

Kuidas otsida kindlast peatusest väljuvate liinide infot?

Peatust saab otsida kahte moodi: kaardilt ja otsingust. Leides peatuse kaardilt, saab peatuse mummule vajutada ja näha järgmisi väljumisi, vajutades edasi peatuse nimele saab näha vaateid:

"Kohe" - pikem vaade järgmisena väljuvatest reisidest.

"Sõiduplaan" – kõik peatusest väljuvad reisid koos kellaajaga valitud päeva ulatuses.

"Liinid" – peatusest väljuvate liinide nimekiri.

Kuidas lisada asukohti, peatusi ja liine lemmikutesse?

Reisiplaneerija esilehel on leitav eraldi aken "Lemmikud", kuhu saab lisada tihti kasutatavaid asukohti ja peatusi, et need hiljem kiiresti üles leida. Arvuti vaates on "Lemmikud" leitavad paremas ääres, telefonis lehe all ääres.

Liine saab lisada lemmikutesse liini sõiduplaani vaates näha olevale tähekese ikoonile vajutades.

Kuidas eristada erinevat liiki transporditeenust?

Erinevatel liinidel on erinevat värvi liini numbrid ja ikoonid.

Kuidas on tähistatud madalapõhjaliste väljumiste info?

Madalapõhjaliste väljumiste info on leitav liini sõiduplaani vaates. Madalapõhjalise bussiga väljumiste kellaajad on ära märgitud tumesinise alakriipsuga.

Kas reisiplaneerijas on näha ka piletihindu?

Praegu ei ole reisiplaneerijas võimalik piletihindu näha. Aga tulevikus on plaan koondada ka kogu piletiinfo reisiplaneerija lehele.

Kuhu saab jätta tagasiside?

Palun jätke oma tagasiside siia.

Transpordiamet