Aadu Lassi nimelise teedevaldkonna auhinna pälvisid Aivar-Oskar Saar ja Peeter Vilipuu

09.10.2021 | 09:02

Transpordiamet ja Eesti Taristuehituse Liit kuulutasid reedel pidulikul galal välja tänavused insener Aadu Lassi nimelise teedevaldkonna auhinna laureaadid. Aadu Lassi inseneripreemia pälvis Aivar-Oskar Saar ja elutööpreemia Peeter Vilipuu.
    • Jaga

"Žüriil ei olnud otsuse tegemine lihtne, kuna häid kanditaate oli palju ja hääletus oli väga tasavägine," nentis žürii esimees Transpordiameti peadirektor Kaido Padar ning väljendas heameelt inseneride väga kõrge taseme üle Eestis. 

Inseneripreemia võitja Aivar-Oskar Saar on olnud üks juhtivaimaid järelpinge konstruktsioonide projekteerijaid ja nende konstruktsioonide  ehitajaid nii peaettevõtjana kui alltöövõtjana.

Inseneripreemia juurde kuulub sihtotstarbeline rahaline preemia ja auhinnaskulptuur, mille autor on Elo Liiv. 

Elutööpreemia võitja Peeter Vilipuu oli aastatel 1982-2006 TREV-2 juhataja ja AS Teede REV-2 juhatuse esimees. Tema panus Eesti teedeehituse valdkonda ja TREV-2 arengusse on žürii hinnangul olnud märkimisväärne.

"Üks asi on head insenerid ja teedeehitus, aga teine oluline osa on suure ettevõte puhul see, et peab tegelema inseneride järelkasvuga. TREV2-ga toetasime me 1996.aastal Tallinna Tehnikakõrgkooli teedeehituse õppe taasavamist. Sealt on tulnud palju noori inseneri ja tore on vaadata nende arengut. On hea meel, et tänasel konverentsil on nii minu õpilasi kui praktikante, kelle käekäik teeb rõõmu," rõõmustas Peeter Vilipuu.

Auhinnasaajad valis välja Transpordiameti ja Eesti Taristuehituse Liidu ühine 8-liikmeline žürii, kuhu kuulusid Sander Sein TalTech-ist, Ilmar Link Eesti Kommunaalmajanduse Ühingust, Taivo Möll Teede tehnokeskusest, Tarmo Trei ja Sven Pertens Eesti Taristuehituse Liidust ning Kaido Padar, Hannes Vaidla ja Olari Valter Transpordiametist.

Auhinna väljaandmise eesmärk on teedeinseneri kutse populariseerimine, erialase tegevuse ja väljapaistvate saavutuste väärtustamine ning teedevaldkonnale pühendunud ja valdkonna arengut mõjutanud inseneride tunnustamine.

Aadu Lassi nimeline teedevaldkonna auhind on alates 2018. aastast väljaantav iga-aastane teedevaldkonna tunnustusauhind. Auhind Aadu antakse välja kahes kategoorias: Aadu elutööpreemia ja Aadu inseneripreemia.

Preemia nimetati Aadu Lassi (1928–2001) järgi, kes oli pikima staažiga maanteede tehnoloogiline juht Eestis. Ta oli Eesti teedega seotud 50 aastat, neist 33 aastat töötas ta Eesti teede peainsenerina. 1998. aastal autasustati Lassi Valgetähe teenetemärgiga.

Loe lähemalt: https://transpordiamet.ee/aadu-lassi-nimeline-teedevaldkonna-tunnustusauhind

Kommunikatsiooni- ja turundusosakond

Transpordiamet